rysuj z nami !- Rysownia

rysunek klasyczny- hobby ........dzieci 7-10 lat..............rysik czas 90 min

Rysiki klasyczny- hobby – to najbardziej wesoła i rozbawiona grupa, ale zarazem najbardziej twórcza i najmniej ograniczona w wyobraźni. 

Zajęcia polegają na przekazywaniu wiedzy w sposób bezpośredni to znaczy narysowaniu na tablicy wytłumaczeniu zasad proporcji, kadrowania, kompozycji, światłocienia i wielu innych. Staramy się,  aby kursanci zaznajomili się z rodzajem technik koniecznych do wykonania pracy, zastosowaniem odpowiednich narzędzi oraz kolorów, jak również  odpowiedniej kolejności wykonywania zadań. 

Następnie dzieci podejmują próbę narysowania zgodnie z wytycznymi prowadzącego własnych prac zbliżony zdjęć lub rysunków referencyjnych. W pierwszej kolejności wyznacza się im zasady i warunki konieczne, która muszą wykonać następnie mogą wykonać część rysunku na własny indywidualny sposób i charakter. 

W ciągu roku szkolnego często komplikujemy i zmieniamy techniki rysunkowe. Zaczynamy tradycyjnie od najprostszej techniki czyli ołówka, następnie próbujemy kredek, białej kredki cienkopisów, promarkerów, pisaków, żelopisów  czasem nawet tuszu czarnego, pasteli suchych i pasteli olejnych.

   Czasem rysunki zostają nawet z bogacone o dodatkowe efekty jak  brokaty, farbowania bibułą lub inne rzeczy w celu uzyskania określonych ciekawych i niepowtarzalnych efektów.  Dzieci rysują na deskach-rysownicach opartych o kobyłki. W niektórych grupach dzieci rysują przy stołach. W tym wieku dzieci nie rysują przy sztalugach. 

  Wszystkie prace wykonane na zajęciach są własnością dzieci jednakże pracownie zastrzega sobie aby móc sfotografować pracę i wykorzystać je w celach marketingowych lub reklamowych. 

Pracownia udostępnia wszystkie materiały rysunkowe jak również kartki, ale nie stoi na przeszkodzie aby dziecko przyniosło swoje przybory rysunkowe z których będzie korzystał podczas zajęć. Przybory te przynosi na własną odpowiedzialność. Tematy podejmowane na zajęciach rosną w skali trudności poprzez kolejne bloki czyli 4 spotkani, zaczynamy od prostych kształtów podstaw światłocienia brył poprzez kolejne lekcje związane z materiałami przedmiotami zwierzętami światem roślin anatomią człowieka. Dziecko zdobywa kolejne szczeble informacji konieczne do uzyskania ogólnego ale poszerzonego wglądu w podstawy rysunku klasycznego. To najlepszy wybór dla wszystkich którzy nie do końca mają sprecyzowane i wyszczególnione zapatrywania pod względem fascynacji jakąś konkretną techniką czy gatunkiem rysunku. Nie wymagamy również od naszych uczestników prezentowania określonego poziomu rysunkowego gdyż uważamy że w tym wieku rozwój następuje dynamicznie i bardzo trudno jest obiektywnie ocenić poziom rysunkowy dzieci w wieku 7 do 10 lat. One przychodzą po to do rysownika aby nauczyć się podstaw.   

kontynuowanie nauki w rysiku- po skończeniu 1 roku zajęć rysik podstawa przechodzi do kolejnej grupy – rysik kontynuacja. Jest to grupa która posiada z założenia wymagany poziom rysunkowy aby wzbogacić swoja wiedze i umiejętności  o dalszy etap edukacji. Tutaj tematy są bardziej skomplikowane, lub pozostawiają więcej możliwości interpretacji. Staramy się aby każdy rok rysika kontynuacji- był bez powtarzania tematów.

Zajęcia mają indywidualny charakter, staramy się zrozumieć potrzeby najmłodszych. 

Czas trwania 90 min. 

Materiały są wliczone w cenę zajęć- prace są własnością dzieci. 

Rodzice nie uczestniczą w zajęciach.

PROGRAM ZAJĘĆ

 • figury i bryły
 • materiały
 • przedmioty
 • zwierzęta
 • rośliny
 • człowiek 1
 • człowiek 2
 • pejzaż i architektura
 • postacie animowane
 • pojazdy
 • pejzaż /perspektywa powietrzna
 • moja wyobraźnia
 • moja mała architektura
 • moja rodzina
 • to co lubię
 • jedzenie
 • magiczne kolory
 • zjawiska optyczne 
 • kraina baśni
 • kraina legend
 • własna postać
 • mikro makro świat
 • rzeźby
 • i inne

ceny kursu rysunku - rysik klasyczny

malarstwo klasyczne - techniki wodne .................rysik 7-10 lat.........90 min

dlaczego Rysownia

Rysik 7 – 10 lat malarstwo technikami wodnymi- gwasz, tempera, farba plakatowa, akwarele. 

Kurs dla dzieci pragnących poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu plastyki – malarstwo, według indywidualnego programu. 

Dzieci poznają zasady mieszania kolorów i uzyskiwania oczekiwanych efektów kolorystycznych. Poznają etapy pracy farbami poprzez nakładanie kolejnych warstw, umiejętności posługiwania się kołem barw, kolory zimne i ciepłe, otrzymywanie ciekawych efektów poprze odpowiedni dobór kolorów.

W późniejszym czasie pracujemy nad uzyskiwaniem określonych faktur, odwzorowywania materiałów, efektów świetlnych i wielu innych. Malarstwo zawsze lepiej gdy stanowi kolejny etap nauki, zalecane po rysunku nie odwrotnie. Dzieci z reguły częściej wybierają rysunek gdyż jest to dziedzina bardziej zbliżona do pisania. Malarstwo jest trudniejsze z uwagi na to, że nie tylko posługujemy się wyłącznie w granicy ciemno-jasno- tonacji ale przede wszystkim wrażeniem odbioru i percepcji koloru, co jest znacznie trudniejsze. Do tego dochodzi jeszcze proces zmiany struktury i koloru farb z powodu schnięcia. Tego uczymy się na zajęciach. 

Zajęcia trwają 90 min, zapewniamy uczestnikom materiały konieczne do pracy, jak farby i papier. 

Materiały są wliczone w cenę zajęć- prace są własnością dzieci. 

Rodzice nie uczestniczą w zajęciach.

GALERIA PRAC 

na zajęcia nic nie przynosimy

wszystkie materiały są w cenie zajęć, praca jest własnością jej autora

do wyboru dwie lokalizacje

Rysownia posiada dwie lokalizacje; Szymanowskiego 9 oraz Biskupia 4b
zobacz

rysuj z nami!

profesjonalne kursy rysunku, malarstwa, grafiki, przygotowanie do szkół i uczelni artystycznycych.

log in - active now
zajęcia
kontakt

Wrocław :

1. Szymanowskiego 9

         konto : 35 1140 2004 0000 3702 5899 7635

2. Biskupia 4 b

          konto:  42 1140 2004 0000 3102 7981 1287

3. Ostrów Wilekopolski

         konto: 41 1020 5242 0000 2102 0265 0687© rysownia polska 2024 wszelkie prawa zastrzeżone