Przygotowując się na kierunki artystyczne musisz wiedzieć jedno, że nieważne jest ile prac będziesz miał w teczce, nieważne jest również to, że będą to prace w 200 procentach skończone- wypracowane, a liczy się to jak postrzegasz otaczający świat.
W jaki sposób jesteś w stanie przetworzyć to co obserwujesz i odczuwasz, na to co wykonujesz na papierze lub płótnie. Tutaj jest całe sedno uczelni artystycznych, które nie tylko wymagają przepracowania tematu i liczby, ale przede wszystkim odwołują się do Twojej indywidualności i umiejętności postrzegania. To odwzorowanie wyjątkowego tylko dla ciebie świata w rozumiany sposób. Zatem jeśli masz poczucie własnej drogi artystycznej i chciałbyś ją kontynuować dalej jednocześnie studiując na uczelni artystycznej to znaczy, że dobrze trafiłeś.
Program nasz bazuje na indywidualnych potrzebach kandydatów ukierunkowany pod kątem wymagań rekrutacji natomiast staramy się wydobyć z każdego kursanta indywidualny kierunek jego pracach. W skrócie w skrócie program opiera się na podstawach rysunku i malarstwa klasycznego jak:
– kompozycja i kadrowanie w sposób przemyślany;
– proporcje i umiejętności przenoszenia ich poprzez zależności proporcji na kartkę;
– umiejętności przedstawienia konstrukcji elementów poprzez bryły geometryczne;
– umiejętności odwzorowania rodzajów materiału i ich faktur;
– własna kreatywność poprzez prace graficzne lub elementy graficzne;
– prace z wyobraźni jak umiejętność zaprezentowania siebie;
– oddawanie natury rzeczy czyli odwzorowywanie rzeczywistości;
– prawidłowe rysowanie postaci;
– barwy, koło barw, barwy podstawowe, malarstwo monochromatyczne i poli chromatyczne, umiejętność uzyskiwania czerni bez użycia czarnego, umiejętność pokazywania światła oraz intensywności waloru;
– kolory współzależne i absorpcję koloru;
– umiejętność trójwymiarowego pokazania przedmiotów poprzez kolo;r
– techniki malarskie oraz użycie ich w przemyślany sposób w stosunku do wybranej techniki;
-autoportret