rysuj z nami !- Rysownia

dla kogo kurs

Grupa asp Teczka to zajęcia przeznaczone dla osób przygotowujących się pod kątem egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie artystyczne. Tu ważny jest zarówno egzamin praktyczny z przedstawienie umiejętności jak również złożenie i zaprezentowanie własnych prac i dorobku artystycznego w formie tak zwanej teczki. Teczka to nic innego jak zbiór określonej ilości i wielkości wraz z narzuconą formą artystycznego wykonani prac o wymaganej technice. Prace te są prezentowane w trakcie pierwszego etapu naboru na wyższe uczelnie artystyczne. W zależności od obranego kierunku studiów ilość format technika jak również tematyka prac różnią się.

Staramy się aby kursant mógł przygotować się na wybrane kierunki pod kątem procesu rekrutacji jak również egzaminu wstępnego  praktycznego;

Dedykowane kierunki akademickie to:

  • Grafika
  • Scenografia
  • Architektura Wnętrz
  • Wzornictwo
  • Sztuka i Wzornictwo Ceramiki
  • Sztuka i Wzornictwo Szkła
  • Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki
  • Malarstwo
  • Rysunek
  • Mediacja Sztuki
  • Animacja
  • Sztuka Mediów
  • Ilustracja
  • Digital design
  • Projektowanie mody

Posiadamy w pełni wyposażoną  pracownie komputerową gdzie można wykonać prace do teczki z dziedzin multimedialnych. W takim przypadku należy się zapisać na dedykowany blok zajeć pod kątem prac teczki przy użyciu komputerów. Zajęć manualnych i komputerowych nie łączymy  w jeden blok zajęć. Dla osób przygotowujących się mamy korzystne warunki przychodzenia na kurs postaci (dla osób zapisanych od września i nie zalegających z opłatami) za 100zł/mc za cztery spotkania. 

rekrutacje w wybranych miastach

ASP Wrocław wybrane kierunki

architektura wnętrz ASP Wrocław

Previous slide
Next slide

konserwacja i renowacja dzieł sztuki

konserwacja etap 2
II Etap Egzamin praktyczny w siedzibie uczelni. Kandydaci wykonują prace na zadany przez komisję temat. zadanie 1: rysunek zadanie 2: malarstwo zadanie 3: zadanie specjalistyczne, składające się z trzech części III Etap Rozmowa z kandydatem w siedzibie uczelni - omówienie portfolio, zadań oraz prezentacja zainteresowań kandydata, szczególnie związanych z wybranym kierunkiem studiów- 5 punktów
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

grafika

grafika etap 2
II etap (stacjonarnie) Zadaniem egzaminu jest sprawdzenie: - umiejętności kandydata w rysunkowym interpretowaniu rzeczywistości, - zdolności kandydata w graficznym kojarzeniu i przedstawianiu zagadnień pojęciowych, - umiejętności w werbalizowaniu własnych koncepcji i przedstawień graficznych, Dzień I Egzamin ogólnoplastyczny – rysunek studyjny i egzamin specjalistyczny. Dzień II Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatem w oparciu o prace zrealizowane w trakcie egzaminu praktycznego.
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

malarstwo

malarstwo etap 2/3
II etap Praktyczny sprawdzian uzdolnień plastycznych. Kandydaci zdają egzamin praktyczny z następujących przedmiotów: Malarstwo Rysunek Zadanie specjalistyczne (jest poszerzeniem sprawdzianu kandydata o nieskrępowaną, samodzielną wypowiedź artystyczną opartą o wyobraźnię, pomysłowość i inwencję interpretacyjną tematu środkami malarskimi). III etap Rozmowa kwalifikacyjna (obejmuje zapoznanie się z sylwetką kandydata, zainteresowaniami, doświadczeniem artystycznym, ogólnymi predyspozycjami).
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

rysunek

rysunek etap 2/3
II etap Praktyczny sprawdzian uzdolnień plastycznych. Kandydaci zdają egzamin praktyczny: praca nr 1: rysunek studyjny (studium postaci, szkice) praca nr 2 praca nr 3: dwa zadania specjalistyczne (będące poszerzeniem sprawdzianu kandydata o nieskrępowaną, samodzielną wypowiedź artystyczną - opartą o wyobraźnię, pomysłowość i inwencję interpretacyjną tematu). III etap Rozmowa kwalifikacyjna (obejmuje zapoznanie się z sylwetką kandydata, zainteresowaniami, doświadczeniem artystycznym, ogólnymi predyspozycjami).
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

sztuka mediów

sztuka mediów etap 2/3
Dzień 1 Egzamin specjalistyczny (0-30 pkt - dla każdego z członków Komisji) weryfikacja rysunkowych umiejętności kandydata, szybkie szkice tzw. “kroki”, ocena dynamiki ruchu, kompozycji i światła - 0-10 pkt, zadanie fotograficzne w studio - 0-10 pkt, zadanie specjalistyczne ze sztuki mediów - 0-10 pkt. III etap (stacjonarnie) Dzień 2 (0-10 pkt - dla każdego z członków Komisji) Prezentacja i omówienie przez kandydata zadań zrealizowanych w trakcie egzaminu, werbalizowaniu własnych koncepcji i realizacji wizualnych - 0-10 pkt.
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

wzornictwo

wzornictwo etap 2/3
II etap Egzamin praktyczny stacjonarnie Egzamin odbędzie się w salach Katedry Wzornictwa przy ul. Traugutta 19/21 w budynku CSU. Tematy zadań będą odczytywane w dniu egzaminu. Egzamin z rysunku - 2 godziny Egzamin z przygotowania szkiców kolorystycznych - 2 godziny Testy - 20 minut Egzamin praktyczny - 4 godziny III etap Rozmowa z kandydatem stacjonarnie Rozmowa odbędzie się w salach Katedry Wzornictwa przy ul. Traugutta 19/21 w budynku CSU. Pretekstem do rozmowy będzie jeden z wylosowanych przez kandydata przedmiotów.
Kliknij tutaj
Previous slide
Next slide

Co przynieść na zajęcia

NIC - pracownia zapewnia podstawowe materiały, ale jeśli poważnie podchodzisz do egzaminu radzimy mieć własne przybory rysunkowe i malarskie, aby móc się zapoznać z nimi przed egzaminem.

wymagania

Realnie oceń swoje zaangażowanie w pracę nad teczką, prace w domu i w pracowni. Jeśli nie masz zapału i chęci pracy to grupa raczej nie dla Ciebie. Chcąc się dobrze przygotować do egzaminu musisz mieć świadomość konkurencji. Im wczesniej zaczniesz tym lepiej.

techniki

techniki wykonania prac dobierane są indywidualnie w oparciu o wytyczne prac do tzw. " teczki "

Doświadczenie

Zajęcia prowadzone są przez osoby z wykształceniem kierunkowym, posiadamy wieloletnie doświadczenie w edukacji artystycznej młodzieży.

program

program podzielony jest zgodnie z wytycznymi rekrutacji.

pracownie

do dyspozycji kursantów mamy dwie pracownie: - Biskupia 4b- obok Oławskiej - Szymanowskiego 9 - obok Parku Szczytnickiego

wytyczne nauczania:

Przygotowując się na kierunki artystyczne musisz wiedzieć jedno, że nieważne jest ile prac będziesz miał w teczce, nieważne jest również to, że będą to prace w 200 procentach skończone- wypracowane, a liczy się  to jak postrzegasz otaczający świat.

 W jaki sposób jesteś w stanie przetworzyć to co obserwujesz i odczuwasz, na to co wykonujesz na papierze lub płótnie. Tutaj jest całe sedno  uczelni artystycznych,  które nie tylko wymagają przepracowania tematu  i liczby, ale przede wszystkim odwołują się do Twojej indywidualności i umiejętności postrzegania. To odwzorowanie wyjątkowego tylko dla ciebie świata w rozumiany sposób. Zatem jeśli masz poczucie własnej drogi artystycznej i chciałbyś ją kontynuować dalej jednocześnie studiując na uczelni artystycznej to znaczy, że dobrze trafiłeś.

  Program nasz bazuje na indywidualnych potrzebach kandydatów ukierunkowany pod kątem wymagań rekrutacji natomiast staramy się wydobyć z każdego kursanta indywidualny kierunek jego pracach. W skrócie w skrócie program opiera się na podstawach rysunku i malarstwa klasycznego jak:

– kompozycja i kadrowanie w sposób przemyślany;

– proporcje i umiejętności przenoszenia ich poprzez zależności proporcji na kartkę;

– umiejętności przedstawienia konstrukcji elementów poprzez bryły geometryczne;

– umiejętności odwzorowania rodzajów materiału i ich faktur;

– własna kreatywność poprzez prace graficzne lub elementy graficzne;

– prace z wyobraźni jak umiejętność zaprezentowania siebie;

– oddawanie natury rzeczy czyli odwzorowywanie rzeczywistości;

– prawidłowe rysowanie postaci;

– barwy, koło barw, barwy podstawowe, malarstwo monochromatyczne i poli chromatyczne, umiejętność uzyskiwania czerni bez użycia czarnego, umiejętność pokazywania światła oraz intensywności waloru;

– kolory współzależne i absorpcję koloru;

– umiejętność trójwymiarowego pokazania przedmiotów poprzez kolo;r

– techniki malarskie oraz użycie ich w przemyślany sposób w stosunku do wybranej techniki;

-autoportret

rysuj z nami!

profesjonalne kursy rysunku, malarstwa, grafiki, przygotowanie do szkół i uczelni artystycznycych.

zajęcia
kontakt

Wrocław :

1. Szymanowskiego 9

         konto : 35 1140 2004 0000 3702 5899 7635

2. Biskupia 4 b

          konto:  42 1140 2004 0000 3102 7981 1287

3. Ostrów Wilekopolski

         konto: 41 1020 5242 0000 2102 0265 0687



© rysownia polska 2024 wszelkie prawa zastrzeżone